poniedziałek, sierpnia 29, 2016

PODSTAWY PIELĘGNACJI DLA KAŻDEGO TYPU CERY


Pomimo tego, że każda z nas jest inna i każda ma inną skórę, pewne kroki w jej pielęgnacji pozostają niezmienne. Przeczytacie tutaj o trzech prostych krokach, dzięki którym Wasza skóra pozostanie w bardzo dobrym stanie. Zapraszam do lektury.


KROK PIERWSZY: OCZYSZCZANIE
Oczyszczanie skóry i staranne zmywanie makijażu to podstawa pielęgnacji skóry. Jednak z oczyszczaniem nie możemy też przesadzać. Zbyt głębokie oczyszczanie, produktami wysoko pieniącymi się, może zaburzyć równowagę mikroflory bakteryjnej i uszkodzić płaszcz hydrolipidowy skóry. Dlatego w tym kroku najlepiej postawić na łagodne żele oczyszczające, kremy myjące czy oleje. W demakijażu najlepiej sprawdzą się płyn micelarny czy naturalne oleje. Warto też nie zapominać o użyciu toniku, który przywróci naturalne pH skóry.


KROK DRUGI: ZŁUSZCZANIE
Kolejny etap pielęgnacji skóry to złuszczanie. Przypominam, że te etapy, które Wam tutaj opisuję, to pielęgnacja jaką możecie wykonać w domu, produktami łatwo dostępnymi. Nie piszę tutaj o profesjonalnych zabiegach, które możemy wykonać u specjalisty. Wracając do złuszczania. Tutaj mamy duże pole manewru. Zaczynając od peelingów, toników złuszczających a kończąc na maskach złuszczających. Złuszczanie skóry pozwala nam pozbyć się martwych komórek naskórka, pozostawiając ją promienistą i gładką. KROK TRZECI: NAWILŻANIE
Oczyszczona i odnowiona skóra potrzebuje głębokiego nawilżenia. W tym celu posłużyć nam mogą kremy, sera, ampułki, nawilżające olejki do twarzy. Przy tym etapie pielęgnacji skóry, kluczowe jest picie odpowiedniej ilości wody. Odpowiednie nawilżanie skóry pomaga złagodzić oznaki starzenia się, zredukować zmarszczki oraz poprawić koloryt twarzy.
Pamiętajcie, że niestety nie mamy wpływu na upływający czas, który mimo woli oddziałuje na naszą urodę. Możliwa jest jednak, a nawet wskazana codzienna dbałość o cerę. Wypróbujcie te trzy kroki w Waszej pielęgnacji, a na pewno zauważycie znaczną poprawę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Amélie Atelier , Blogger